ARYA GENCİ OL

GENÇLER GİRİŞİMCİLİĞİ DENEYİMLİYOR

Girişimciliğe ilgi duyan ve yakından deneyimlemek isteyen gençlerden oluşan Arya Gençleri; lise ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra kendisini genç hisseden herkese açık bir topluluktur. Arya Gençleri, Arya projelerinde aktif rol alıp Arya networkündeki şirketlerde staj ve çalışma imkanına erişir.

Arya Networküne üye olurken Arya ile ilişkinizi en iyi hangisi tanımlar? sorusuna Arya Genci seçeneğini işaretleyebilirsin. Mail grubuna davet edildikten sonra Arya Gençleri ile ilgili duyuru ve haberleri alabilir ve etkinliklere katılarak dahil olabilirsin. Girişimci olmadan girişimciliği tanımak istiyorsan sen de Arya Genci ol, büyük bir topluluğa dahil ol.


ARYA GENÇLERİ PROJELERİ

Aktif Arya Gençleri projelerinden Erkekler Konuşuyor etkinliği ile toplumsal cinsiyet rollerini bu kez erkekler sorguluyor ve paylaşıyor. Toplumsal cinsiyet eşitliğini hepimiz arzu ediyor ve gerekliliğine inanıyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliği kavramı temelde bir toplumu oluşturan cinsiyetlerin ayrımcılığa maruz kalmadan eşit hak, fırsat ve olanaklara sahip olmaları gerekliliğine işaret eder. Öyleyse eşitlik için kadınlar kadar erkeklerin de mücadelede yer alması gerekir. Tıpkı kadınlık gibi erkeklik de sadece biyolojik değil, toplumsal ve kültürel. Dünyaya ilk gözlerini açtıkları andan itibaren erkek figürü; baba, kardeş, eş veya sevgili olarak toplumsal cinsiyete dayalı verilen sorumluluklarla ‘’Güçlü ol! Çalış! Savaş! Koru! Kazan! Başarılı ol!’’ gibi durumlarla karşı karşıya kalıyor, gerçeklerle yüzleşen erkekler artık toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelesinde daha aktif yer alıyor.

Toplumsal cinsiyet meselelerinde bu kez erkekleri de diyaloga katıyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliği için şimdi de ‘’Erkekler Konuşuyor!’’ ama bu kez farklı konuşuyorlar. Arya Gençleri’nin gönüllü katılımı ile büyüyen ve sorgulayan sorgulatan bu proje 3. Döneminde de çok ses getirmeye devam edecek. 19 Kasım Erkekler Günü'ne ithafen her ayın 19'unda gerçekleştiriliyor.

Etkinlikleri buradan takip edebilirsiniz.

ARYA GENÇLERİ HİKAYELERİ

Arya’da gençlerin girişimciliği tanıdığı kadar biz de genç yetenekleri daha yakından tanıma imkanı buluyoruz.

Arya Gençleri’nden Hande Yeni, Arya’da tanıdığı Münteha Adalı ile çalışmaya başlayarak hem bir yatırımcı hem bir girişimci olan Münteha Adalı'nın bütün projelerinde görev alıyor. Münteha Adalı ile çalışma hakkında ise şöyle diyor “Herkes bir patronla çalışabilir ama ben gerçek bir liderle çalışma şansı elde ettiğim için çok mutluyum.”

Asiye Bahar Tabanlı, Arya Gençlik Komitesine girerek Arya'nın etkinliklerinde aktif görev almaya başladı. Girişken kişiliği ve çalışkanlığı ile Arya'da üstlendiği bütün görevleri başarı ile tamamladı. En son olarak Rana Özşeker liderliğindeki Mentorluk Komitesi'ne giren Bahar, bütün girişimci-mentor eşleştirme süreçlerini ve takibini başarı ile gerçekleştirerek Rana Özşeker'in ekibinin vazgeçilmez bir parçası oldu. Henüz üniversite 2. sınıf öğrencisi olan Bahar, aynı zamanda Erkekler Konuşuyor projesinde iletişim görevini üstleniyor. Arya Genci olmak ile ilgili duygu ve düşüncelerini şöyle ifade ediyor: "Arya bana farklı bakış açıları kazandırdı ve kazandırmaya da devam ediyor. Görev aldığım etkinlikler ile networkümü genişletip, arka planda da neler olduğunu öğrendim. Mentorluk sürecinde Rana Özşeker gibi alanında uzman biriyle çalışıp mentorluk desteği alma şansım oldu. Erkekler Konuşuyor ile farkındalık yaratan bir projede yer almak ise beni çok mutlu etti."

Arya'nın ilk gençlerinden biri Merve İnanduçar, Kayseri'de yaşarken okulunda bir panele gelen Münteha Adalı'ya ulaşır ve Arya'da staj yapmak istediğini söyler. O yaz İstanbul'a gelerek Arya'da staj yapmaya başlayan Merve, döndüğünde ise Arya'nın yatırımlarından Hecha'da Dijital Pazarlama stajını uzaktan yaparak okuluna devam ederken bir yandan da iş tecrübesi kazanır. Okulunu bitirdiğinde ise Hecha'nın da ajansı olan, Arya Liderlerimizden Başak İlhan'ın sahibi olduğu Road NYC ajansında iş hayatına adım atan Merve oradan da yine bir Arya Girişimi olan Cocoas Chocolat'ın Dijital Pazarlama'sını ele aldı. Buradan kariyerine Yenibiris.com'a geçerek devam eden Merve, Arya ile Yenibiris.com'un stratejik partner olmasına vesile olarak Arya ile olan bağını her zaman devam ettirdi.

ARYA GENÇLERINE KATIL

Arya Gençleri arasına katılmak ve etkinliklerden haberdar olmak için bize ulaşmaktan çekinmeyin.

Kişisel Verilerin Korunması Politikasını okudum ve kabul ediyorum.