INVEST

WHY INVESTING IS MORE IMPORTANT FOR WOMEN?

Women invest less than men although it is much more important for them to do so.
Here are 4 solid reasons why women should invest more:

1) Firstly, women tend to live longer than men. Who does not want to live a long life with full of joy and economic freedom?
2) Among investor consultants, %86 is men erkek and their life expectancy hits 50+ which means that investment industry is a patriarchy and old-fashion although it should have gender equality. Bu durumu değiştirip, yatırım sektörüne çeşitlilik katmak ve 21. Yüzyıla uygun hale getirmek kadınların elinde.

3) Kazanılan maaşlar farklı ve farkında değiliz: Ortalama bir kadının kazanabileceği maaş 40 yaşında tavan yapıp sonra aşağıya doğru yol alırken, ortalama bir erkeğin kazanabileceği maaş 55 yaşında tavan yapıyormuş. Dolayısıyla bugünün işini yarına bırakma lüksümüz yok.
4) Birikim yapmak mi ve yatırım yapmak mi? Değerlenen varlıklar ve bileşik getiri ile 40 senede yatırımın getirisini elde etmek için 213 sene birikim yapmanız gerekirdi.


1Melek yatırımcı kime denir?
2Kimler melek yatırımcı olabilir?
3Herkes yatırımcı olabilir mi?
Evet, zamanını ve birikimini ortaya koymaya hazır olan herkes melek yatırımcı olabilir. Ancak erken başlamak ve networking hayatın her alanında olduğu gibi yatırımcı ilişkilerinde de geçerli. İşte Arya tam da bu sebeple var.
4Yatırımcı olmak için nasıl bir süreç takip etmeliyim?

ARYA YATIRIMCISI OL

Arya Yatırımcılarına katılmak için Arya Üyesi olup asağıdaki formu doldurmanız yeterli. Böylece yatırımcı duyurularımızı ve yatırım davetlerimizi alabilir, yatırımcılara özel etkinlik ve eğitimlerden haberdar olabilirsiniz.

Kişisel Verilerin Korunması Politikasını okudum ve kabul ediyorum.