JOIN ARYA YOUTH

GENÇLER GİRİŞİMCİLİĞİ DENEYİMLİYOR

Girişimciliğe ilgi duyan ve yakından deneyimlemek isteyen gençlerden oluşan Arya Gençleri; lise ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra kendisini genç hisseden herkese açık bir topluluktur. Arya Gençleri, Arya projelerinde aktif rol alıp Arya networkündeki şirketlerde staj ve çalışma imkanına erişir.

Arya Networküne üye olurken Arya ile ilişkinizi en iyi hangisi tanımlar? sorusuna Arya Genci seçeneğini işaretleyebilirsin. Mail grubuna davet edildikten sonra Arya Gençleri ile ilgili duyuru ve haberleri alabilir ve etkinliklere katılarak dahil olabilirsin. Girişimci olmadan girişimciliği tanımak istiyorsan sen de Arya Genci ol, büyük bir networke dahil ol.


ARYA GENÇLERİ PROJELERİ

Aktif Arya Gençleri projelerinden Erkekler Konuşuyor etkinliği ile toplumsal cinsiyet rollerini bu kez erkekler sorguluyor ve paylaşıyor. Toplumsal cinsiyet eşitliğini hepimiz arzu ediyor ve gerekliliğine inanıyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliği kavramı temelde bir toplumu oluşturan cinsiyetlerin ayrımcılığa maruz kalmadan eşit hak, fırsat ve olanaklara sahip olmaları gerekliliğine işaret eder. Öyleyse eşitlik için kadınlar kadar erkeklerin de mücadelede yer alması gerekir. Tıpkı kadınlık gibi erkeklik de sadece biyolojik değil, toplumsal ve kültürel. Dünyaya ilk gözlerini açtıkları andan itibaren erkek figürü; baba, kardeş, eş veya sevgili olarak toplumsal cinsiyete dayalı verilen sorumluluklarla ‘’Güçlü ol! Çalış! Savaş! Koru! Kazan! Başarılı ol’’ gibi durumlarla karşı karşıya kalıyor, gerçeklerle yüzleşen erkekler artık toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelesinde daha aktif yer alıyor. Toplumsal cinsiyet meselelerinde bu kez erkekleri de diyaloga katıyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliği için şimdi de ‘’Erkekler Konuşuyor!’’ ama bu kez farklı konuşuyorlar. Arya Gençleri’nin gönüllü katılımı ile büyüyen ve sorgulayan sorgulatan bu proje 3. Döneminde de çok ses getirmeye devam edecek. 19 Kasım Erkekler Günü'ne ithafen her ayın 19'unda gerçekleştirilen etkinlik bu yıl 19 Eylül de. Etkinlikleri buradan takip edebilirsiniz.

ARYA GENÇLERİ HİKAYELERİ

Arya Gençleri; Mikromobilite, Hikaye Anlatıcılığı, Şirketlerin Yaşam Döngüsü, Satranç ile Mentorluk, Ortak Değerler Atölyesi ile kendi hikayelerini yazıyorlar. Arya Gençlik Atölyeleri gençlere kendi seçtikleri konuları çağırdıkları katılımcılarla ele alma ve proje liderliği yapma fırsatı sunuyor. Arya’da gençlerin girişimciliği tanıdığı kadar biz de genç yetenekleri daha yakından tanıma imkanı buluyoruz. Arya Gençleri’nden Hande Yeni, Arya’da tanıdığı Münteha Adalı ile çalışmaya başlayarak hem bir yatırımcı hem bir girişimci olan Münteha Adalı ile çalışması hakkında 8 Mart Kadın Çağı etkinliğimizde şöyle dedi “Herkes bir patronla çalışabilir ama ben gerçek bir liderle çalışma şansı elde ettiğim için çok mutluyum.”

ARYA GENÇLERINE KATIL

Arya Gençleri arasına katılmak ve etkinliklerden haberdar olmak için bize ulaşmaktan çekinmeyin.

Kişisel Verilerin Korunması Politikasını okudum ve kabul ediyorum.